Třídenní symposium U-mění a souborná výstava Učebny v Národní galerii

Co může umění přinést neumělcům a společnosti se zaměřením na konkrétní příklady pedagogů, muzeí a galerií, profesionálů, umělců Umělecko-vzdělávací třídenní symposium, zaměřené na potencialitu výtvarného umění a vzdělávání pro další umělecké, ale stejnou měrou i neumělecké obory a jeho společenský přínos, proběhne v prvních třech dnech výstavy uměleckých děl vzniklých za čtyřletou existenci projektu Učebny v Národní galerii v termínu 20–22.6.

Souborná výstava Učebny

Souborná výstava bude zahájena 20.6. v 18 hodin v prostorách korza Národní galerie a k vidění do 10.7. Představídíla, která vznikla ve spolupráci s renomovanými umělci na středních neuměleckých školách za poslední 4 roky.

Participující umělci jsou: Jiří David, Michael Rittstein, Veronika Bromová, Kurt Gebauer, Patrik Hábl, Barbora Klímová, Vladimír Kokolia, Petr Nikl

Zároveň je usadí do kontextu profesionálních uměleckých děl prezentovaných v NG. Samotná díla se pohybují na hranici pedagogické práce a profesionálního umění, v podstatě spadají do obou kategorií. Umělec a studenti jsou spoluautory. Výstavu doplní texty k jednotlivým realizacím, reflexe jejich dopadu. (více na www.artedu.cz/ucebny)

Sympozium U-mění

V průběhu tří dnů se představí specialisté na vzdělávání, galerijní pedagogové, organizace zabývající se vzděláváním, umělci, profesionálové z kreativních průmyslů, pedagogové v praxi školského systému, vysokoškolští pedagogové a veřejné osobnosti. První den se představí organizace, které se aktivně podílejí na uměleckém vzdělávání a dlouhodobě jej podporují. Smyslem je informovat veřejnost o jejich existenci a činnosti, ozřejmit, jakým způsobem jsou prospěšné a co je jejich cílem. Večer proběhne vernisáž souborné výstavy Učebny.

Partneři: Hlavní město Praha, Národní galerie Praha