Třídenní symposium U-mění a souborná výstava Učebny v Národní galerii 20–22.6.

(Upozorňujeme na malou změnu harmonogramu. Z organizačních důvodů jsme nuceni zrušit kolokvium. Vše ostatní zůstává dle původního programu.)

Program symposia

Tisková zpráva

Plakát ke stažení

K čemu mi je umění, proč to mám platit a co mi to přinese? A co se naše děti doopravdy učí?

Na takové a další otázky se budou během symposia snažit odpovědět pedagogové, teoretikové a umělci z různých vzdělávacích a uměleckých institucích.

Ve čtvrtek od 9 a v pátek od 9:30 máte také jedinečnou možnost si zarezervovat místo na networkingové snídani! Kávu nabídne Café1 a dobré jídlo vymyslí skvělá kuchařka Leona Teplá. Kromě toho získáte rezervované místo na oba dny symposia.

K čemu slouží umění neumělcům a společnosti? Třídenní symposium, zaměřené na potencialitu výtvarného umění a vzdělávání pro další umělecké, ale stejnou měrou i neumělecké obory a jeho společenský přínos, proběhne v prvních třech dnech výstavy uměleckých děl vzniklých za čtyřletou existenci projektu Učebny v Národní galerii v termínu 20–22.6.

Souborná výstava Učebny

Souborná výstava bude zahájena vernisáží 20.6. v 18:30 v prostorách korza Národní galerie a potrvá do 10.7. Představí díla, která vznikla ve spolupráci s renomovanými umělci na středních neuměleckých školách za poslední 4 roky. Participující umělci: Jiří David, Michael Rittstein, Veronika Bromová, Kurt Gebauer, Patrik Hábl, Barbora Klímová, Vladimír Kokolia, Petr Nikl

Koncepce symposia, souborné výstavy a projektu Učebny: Zdenka Švadlenková

Kurátorka výstavy: Kristýna Kopřivová

Partneři: Hlavní město Praha, Národní galerie Praha, Praha 7